Излезлите от употреба гуми се предават на лица, притежаващи документ за дейности по събиране, транспортиране, рециклиране и/или оползотворяване, както и в обектите, в които се извършва тяхната подмяна с нови. Търговските обекти (автосервизи и пунктове за смяна на излезли от употреба гуми) са задължени да имат сключен договор с фирма, на която да предават събраните гуми и която притежава съответният документ за дейности с отпадъци.

За повече информация на: https://www.varna.bg/bg/1337

ЗАБЕЛЕЖКА:  контейнерите на гробищен парк, с.Звездица са за депониране на едрогабаритни отпадъци от домакинствата, които не включват автомобилни гуми!